Sdílená logistika je výhodná strategie pro vlastní prosperitu

Logistika je potřebná a neodstranitelná služba pro obchody se zbožím.

Logistika v České e-commerce je komplexní disciplínou, u které je potřeba, aby byla přesná, rychlá, přehledná, adaptibilní, levná, inovativní a tím i efektivní. Od roku 2015 budujeme skladové procesy jako komplexní logistické služby pro e-shopy s expedicí od 300 zásilek za měsíc.

Automatizace Adaptabilnost Komplexnost
Profesionální sklad se všemi automatickými procesy a postupy. Rozložení zboží ve skladu se organicky mění podle potřeby s ohledem na efektivitu. Od příjmu přes skladování, inventarizaci, kompletaci a balení zboží.
Samostatnost Ekonomičnost Kontrolovatelnost
Kompletní přehled o stavu zboží a objednávek v reálném čase. Platíte pouze za skutečně odeslanou zásilku. I spojením nákladů u dopravců vzniká úspora nákladů. Chybovost a tím vícenáklady se minimalizují pomocí čárkových kódů a skenerů. Může odpočívat třeba na dovolené a sklad bude stále expedovat.

Jsme připraveni pro Vás!

foto sklad 1 foto sklad 2 foto sklad 3 foto sklad 4 foto sklad 5 foto sklad 6 foto sklad 7

Prohlédněte si nás na GoogleMaps, nemáme co tajit. :-)

Jsme TisknuLevne.cz a zapisujeme se do historie e-shopů od roku 1997. Sami jsme byli v pozici, kdy nás odesílání zásilek začalo brzdit a stalo se hendikepem pro další růst. Nemohli jsme se věnovat tomu, co nás baví a živí a místo toho jsme řešili operativu okolo zásilek zákazníků. Přijímali další potřebné ruce a tím zvyšovali fixní náklady do ekonomického provozu eshopu. Tak jsme stáli, před rozhodnutím, zda si logistiku budeme dělat sami či ji svěříme skladovacímu partnerovi. Logistika může být prána jako rutinní a občas i nudná věc - vezmu do ruky -> vložím do krabice -> zalepím -> předám dopravci. Rutina bez přidané hodnoty pro klienta a zákazníka, protože místo toho by mohl být čas zavolat a zeptat se zákazníka, jak jinak mu můžete pomoci. A to je potřebná přidaná hodnota.

My jsme se rozhodli jít třetí cestou. A to, plán byl vytvořit skvělou logistiku a nabídnout ji ostatním. My jsme si to vyřešili pro sebe, tak teď sdílíme. :-D

Z vlastní zkušenosti víme, že velké riziko je, když skladové procesy a přesné umístění zboží ve skladu zná jen jeden nebo dva lidé. I pandemie Covid-19 ukázala, že můžeme být snad zavřeni do 14 denní karantény a provoz totálně paralyzován.

Jak vypočítat rovnici úspěšné logistiky?

Důležité si je udělat finanční analýzu a vědět, co to přinese a bude stát. Rovnice úspěchu zní:

  • Náklady ve skladu / Počet odeslaných balíků za měsíc = Náklady na odeslaný balík
  • Náklady na odeslaný balík jsou pod 120Kč/bal jste úspěšný, gratulujeme
  • Náklady na odeslaný balík jsou nad 120Kč/bal ⇒ je čas se zamyslet sad

Ukázkový příklad výpočtu:

  • Náklady ve skladu jsou fixní i variabilní tedy nájem skladu energie, mzdy, krabice, výplň a pásky, technika, regály, ...
  • Nájem sklad za 100m2 je např. 10tis.Kč/měs. + 3tis.Kč/měs. energie
  • Mzdy ve skladu s odvody 2x 30tis.Kč/měs.
  • Krabice, výplň a páska např. 50tis.Kč/rok
  • Regály, technika ,... např. 20tis.Kč/rok

Celkové náklady ve skladu = 10 + 3 + 2x30 + 50/12 + 20/12 = 78,8tis.Kč/měs

Při 400 ks odeslaných balíků za měsíc jsou tedy náklady na odeslaný balík 197Kč/ks. crying

Spolupracujeme

Již přes rok zajišťujeme kompletní logistické služby pro e-shop Samostatne-dite.cz. Za rok spolupráce se počet odeslaných objednávek ztrojnásobil. A to jsme expedovali i přes celorepublikou karanténu a Covid pandemii. Přečte si, co píšou zákazníci o e-shopu a i skladu.

Integrace se systémy

Money S5 ShopTet Abra FlexiBee

Dopravci

Logo DPD Logo Balík na poštu Logo Balík do ruky Balikovna.cz Zasilovna.cz

Napsali o nás

Neváhejte nás pro další informace kontaktovat.

Kontakt:
Ing. Michal Pěnička Ph.D.
e-mail: michal.penicka@tisknulevne.cz
GSM: 776 151 530


PŘIHLÁSIT SE


CENA TISKU

Vypočítali jsme pro vás úplnou cenu za stránku, za kterou tato tiskárna tiskne. Kromě samotného papíru jsme zohlednili veškerý spotřební materiál (např. inkoust, toner, válce, odpadní nádobky..). Snadno tak porovnáte výhodnost jednotlivých tiskáren mezi sebou.

CENA ZA JEDNU STRÁNKU

Vypočítali jsme pro vás cenu za stránku u této konkrétní náplně při normovaně pokryté stránce (cca 3,5% - 5%). Snadno tak porovnáte výhodnost jednotlivých náplní mezi sebou.