25 let v TisknuLevne.cz

Jak to všechno začalo?

Historie TisknuLevne.cz

Zakladatelem TisknuLevne.cz je Martin Pěnička. První nápad na prodej náplní přišel roku 1997 a už v roce 1998 byl zahájen prodej náplní přes internet pod současným názvem TisknuLevne.cz.

Martin potřeboval vytisknout seminární práci a sháněl se po náplních do tiskárny za výhodnou cenu. Zakoupil od prodejce náplní pár kusů náplní, které nabídl i spolužákům se slevou a během chvilky všechny náplně prodal. Na kolejích se brzy rozkřiklo u koho lze koupit náplně do tiskárny nejlevněji a Martinovi se od roku 1998 do 2001 podnikání prostupně rozvíjelo. Skladové zásoby měl téměř nulové nebo tak veliké, aby se vešly do odklápěcí postele.

Roku 2001 došlo k registraci domény TisknuLevne.cz a vznikl tak první e-shop. Pozvolna se začaly expedovat zásilky po České republice a pobočka České pošty na Strahově nezavírala dřív, než Martin donesl balíčky. Poté Martin dostal odvahu začít vyjednávat s velkými přepravními společnostmi. Při cestě do depa se na Strahově pravidelně stavoval kamión s 18 metrovým vlekem pro balíčky, ačkoliv se bez problému vešly na sedadlo spolujezdce.

V roce 2004 Martin odjel na stáž do Kodaně a o rozesílání balíčků se starali jeho dva bratři – Radek a Michal Pěničkovi. A když ti si náhodou vzali volno, balíčky odesílala babička.

V témže roce došlo k rozhodnutí, že je již firma na fungování z pokoje moc velká a tak došlo k prvnímu stěhování firmy do menší kanceláře v Jičíně. Současně s tím byl přijat první zaměstnanec, který nebyl z rodu Pěničků.

Firma rostla závratnou rychlostí a musela se každé 2 - 3 měsíce stěhovat do většího kvůli skladovacím prostorám i narůstajícímu počtu zaměstnanců. Na podzim 2005 se změnilo podnikání fyzické osoby na podnikání sdružení 4 fyzických osob.

Na první adrese v Jičíně fungovalo TisknuLevne.cz od roku 2006. V dalších 3 letech TisknuLevne.cz rostlo o 200 – 300 % ročně a to v oblasti počtu zásilek, obratu, počtu zákazníků i počtu pracovníků. V polovině roku 2008 došlo ke změně na společnost s ručením omezeným PENDA s.r.o.

Díky spokojenosti svých zákazníků vyhrálo v roce 2010 TisknuLevne.cz poprvé 1. místo v soutěži Heureka ShopRoku. Od té doby své vítězství několikrát obhájilo nebo alespoň stálo na jednom z prvních míst.

Rok 2015 byl klíčovým pro logistiku firmy. Neadresný sklad v Jičíně se 2 skladníky přestal kapacitně stačit a tak bylo na čase najít prostornější místo poblíž depa hlavních dopravců. V červnu byla podepsána smlouva a v září 2015 byl expedován první balíček z vlastního skladu o rozloze 1250m2 v Dobřejovicích u Prahy.

Firma drží krok také s novými technologiemi a tak v roce 2017 TisknuLevne.cz vyšperkovalo e-shop, díky čemuž jsou dnes nákupy zákazníků rychlejší a pohodlnější.

TisknuLevne.cz se v roce 2018 může pyšnit více než 100 mil. obratem, 48 prodejnami po celé ČR a 35 zaměstnanci, kteří na firmě oceňují především rodinnou atmosféru.

Na jaře roku 2019 se sídlo firmy TisknuLevne.cz přestěhovalo na novou adresu v Jičíně. TisknuLevňáci si užívají krásných prostor a zákazníky vítá nová prodejna.

Prodejna Benešov

Rok 2020 byl vyjímečný. Pandemii COVID 19 jsme zvládli díky nasazení všech zaměstnanců i vedení firmy. Naše prodejny se změnily na bezpečná výdejní místa a některé prodejny byly uzavřeny vládním nařízením.

Z kraje roku 2021 se nám podařilo i přes pandemii otevřít 100 prodejen po celé ČR. Stá prodejna byla otevřena v Benešově. Naši zákazníci si tak mohou své náplně vyzvednout po celé ČR.

V květnu roku 2022 se v našem marketingovém oddělení zrodili maskoti TisknuLevne.cz. Jsou to 3D skvrny od inkoustu Modrej a Růžová. Jde o dvě zkušené skvrny, které předávají pozitivní náladu a pomáhají řešit běžné každodenní problémy s tiskem. 

V prosinci jsme vylepšili naše webové stránky TisknuLevne.cz, aby se Vám u nás jednoduše, rychle a pohodově nakupovalo. Díky novým stránkám věříme, že Váš nákup bude ještě více v pohodě.


PŘIHLÁSIT SE


CENA TISKU

Vypočítali jsme pro vás úplnou cenu za stránku, za kterou tato tiskárna tiskne. Kromě samotného papíru jsme zohlednili veškerý spotřební materiál (např. inkoust, toner, válce, odpadní nádobky..). Snadno tak porovnáte výhodnost jednotlivých tiskáren mezi sebou.

CENA ZA JEDNU STRÁNKU

Vypočítali jsme pro vás cenu za stránku u této konkrétní náplně při normovaně pokryté stránce (cca 3,5% - 5%). Snadno tak porovnáte výhodnost jednotlivých náplní mezi sebou.