Jak vybrat tiskárnu?

Při výběru vhodné tiskárny byste měli zvážit hned několik důležitých faktorů. Zejména je potřeba mít jasno, k čemu tiskárnu potřebujete. Důležitých otázek před koupí tiskárny je ale mnohem víc. Zkuste si na ně odpovědět, abyste získali lepší představu o tiskárně, kterou potřebujete.


  • Pořizujete tiskárnu do domácnosti nebo do kanceláře? 
  • Budete tisknout pouze černobíle, nebo potřebujete i barevný tisk?
  • Potřebujete opravdu jen tisknout, nebo využijete multifunkční tiskárnu, která umí skenovat i kopírovat? 
  • Jak velký formát tisku potřebujete? Nejčastější je A4, méně častý, ale běžný, je A3.
  • Chcete tisknout zejména texty, nebo i obrázky či dokonce fotky? 
  • Vytisknete měsíčně desítky stran, nebo až stovky, případně tisíce? 


Jamile si odpovíte na tyto otázky, budete mít mnohem konkrétnější představu, jaká tiskárna pro vás bude ta pravá. Pokud přesto potřebujete poradit, ozvěte se nám na bezplatnou linku 800 800 480 nebo nám napište na info@tisknulevne.cz, případně se zastavte na některé z našich prodejen.

 

Doporučujeme si přečíst rozdělení tiskáren, získáte představu, jak se liší například laserová tiskárna od inkoustové, nebo proč je výhodné koupit si LED tiskárnu. 

Tiskárny do domácnosti

Do domácnosti jsou vhodné inkoustové tiskárny, laserové nebo LED tiskárny. Levnější variantou pro domácí tisk je barevná inkoustová tiskárna, případně pak multifunkční inkoustová tiskárna. Nicméně pokud tisknete častěji a především text, je vhodnější laserová tiskárna, protože vám ušetří náklady na tisk. Oblíbené jsou v poslední době také LED tiskárny

 

Vyhovovat by vám mohla multifunkční tiskárna Canon Maxify MB2150 případně tanková tiskárna Epson EcoTank 725 All-in-One. Obě tiskárny umí tisknout barevně a mají připojení k Wi-Fi. Pokud by vám stačil pouze černobílý tisk, doporučujeme multifunkční tiskárnu HP LaserJet MFP M140w.

Tiskárna pro menší kanceláře

Pro menší kanceláře jsou lepší výkonnější tiskárny. Předpokládá se vyšší objem tisku, ke kterému je tiskárna přizpůsobena. Ve většině případů je do kanceláře potřeba multifunkční tiskárna, ideálně laserová, pokud nepotřebujete tisknout obrázky ve vysokém rozlišení. Vhodná je barevná multifunkční laserová tiskárna Canon i-SENSYS MF754Cdw nebo Xerox C235.

Tiskárna pro větší kanceláře

Ve velké kanceláři, kde tiskárnu používá více zaměstnanců, se bez kvalitní a výkonné tiskárny neobejdete. Pořizovací cena takové multifunkční tiskárny je sice vyšší, ale náklady na tisk jsou v řádech halířů. Doporučit vám můžeme Epson WorkForce Pro WF-C579RD2TWF, která zvládne až 50 000 tisků měsíčně.

Tiskárny do ordinace

Tiskárny určené do ordinace jsou specifické. Většinou by vám měla stačit laserová tiskárna, ale dobrou volbou může být i inkoustová. Měli byste mít na paměti, že pravděpodobně budete potřebovat tisknout různé formáty, a to většinou od receptů až po dokumenty. 

Tiskárna do obchodu

Ideální jsou do obchodu pokladní tiskárny, protože jsou malé, úsporné a šetří vám čas. Splňují vše, co budete potřebovat. Jednoduše při každém prodeji vytiskne prodejní doklad. Vyhovovat by vám mohla například termální pokladní tiskárna Star Micronics TSP143IIU s řezačkou a USB portem. 

Tiskárna na cesty

Věděli jste, že tisknout si můžete například v autě? Nepotřebujete žádnou velkou tiskárnu. Pokud často cestujete, jsou mobilní tiskárny nejlepší volbou. Využijete je například na schůzkách nebo konferencích. Můžete je použít opravdu všude, protože mají vlastní baterii se slušnou výdrží. Vhodná je například mobilní tiskárna Canon Pixma TR150 s baterií.

Další odpovědi v poradně na téma: Rady k výběru tiskáren

PŘIHLÁSIT SE


CENA TISKU

Vypočítali jsme pro vás úplnou cenu za stránku, za kterou tato tiskárna tiskne. Kromě samotného papíru jsme zohlednili veškerý spotřební materiál (např. inkoust, toner, válce, odpadní nádobky..). Snadno tak porovnáte výhodnost jednotlivých tiskáren mezi sebou.

CENA ZA JEDNU STRÁNKU

Vypočítali jsme pro vás cenu za stránku u této konkrétní náplně při normovaně pokryté stránce (cca 3,5% - 5%). Snadno tak porovnáte výhodnost jednotlivých náplní mezi sebou.