Jak pracovat s čistícím roztokem?

Naše firma dodává čistící roztoky:

ROCKET (CK 2000), určený pro tiskárny HP, Canon Lexmark a Brother
EPSON (CK 2000E),
určený pro tiskárny EPSON

Roztok se kápne na trysky a nechá cca 15 min. - 4 hod. působit.

V případě zásobníkových náplní (každá barva má svou kazetu) je tisková hlava jako zvláštní součástka pro všechny barvy. V případě náplní cartridge (ve většině případů jedna kazeta černé barvy a druhá kazeta pro všechny tři barvy) je tisková hlava součástí každé kazety.

Podrobný návod je součástí každého balení:

1. Vyjměte tiskovou hlavu z tiskárny. Položte ji tryskami směrem nahoru.

2. Na trysky kápněte několik kapek roztoku tak, aby byly roztokem zality všechny trysky.

3. Dobu aplikace volte od 15 min. až po dobu 4 hodin v závislosti na stupni zaschnutí trysek. Po aplikaci osušte trysky savým materiálem.

4. Vložte tiskovou hlavu zpět do tiskárny a vytiskněte černou stránku. Zpočátku světlý odstín černé a rozpíjející se tisk se během vytisknutí této stránky změní na standardní. Zpravidla stačí vytisknout cca. 10 cm vysoký černý pruh šíře A4 k tomu, aby se odstranil narušený inkoust z okolí trysek a obnovila se standardní kvalita tisku. Při delších aplikacích je nutno vytisknout dle potřeby černou plochu větší.

5. Pokud se nerozepsaly všechny trysky, opakujte celý postup znovu (pokud je to nutné i vícekrát). Způsob vyjmutí tiskové hlavy se může lišit podle druhu tiskárny, proto doporučujeme nahlédnout do návodu k dané tiskárně.

Nedoporučujeme k čištění tiskové hlavy používat jiné prostředky (líh...)..

Na dotaz odpověděl

Ing. Václav Pěnička
  • Ing. Václav Pěnička

  • Jednatel

Další odpovědi v poradně na téma: Inkoustové náplně, cartridge a zásobníky

PŘIHLÁSIT SE


CENA TISKU

Vypočítali jsme pro vás úplnou cenu za stránku, za kterou tato tiskárna tiskne. Kromě samotného papíru jsme zohlednili veškerý spotřební materiál (např. inkoust, toner, válce, odpadní nádobky..). Snadno tak porovnáte výhodnost jednotlivých tiskáren mezi sebou.

CENA ZA JEDNU STRÁNKU

Vypočítali jsme pro vás cenu za stránku u této konkrétní náplně při normovaně pokryté stránce (cca 3,5% - 5%). Snadno tak porovnáte výhodnost jednotlivých náplní mezi sebou.